O pracach nad nowym modelem japońskiego koncernu – Hondą S660 wiemy już od dawna. Teraz nadszedł czas na pierwsze informacje dotyczące tego roadstera.

Informacje podawane przez liczne, zagraniczne media są zgodne – Honda S660 jest na ostatniej prostej. Czym zatem będzie charakteryzować się ten roadster?

Tak, jak się spodziewaliśmy – wersja produkcyjna będzie się w sporym stopniu odróżniała od zaprezentowanej dużo wcześniej odmiany koncepcyjnej. Wiemy już, że Honda S660 będzie charakteryzowała się następującymi gabarytami: 3395 mm długości, 1475 mm szerokości oraz 1180 mm wysokości. Samochód wyposażony zostanie w składany, miękki dach. Już w podstawowej wersji kierowcy, którzy zakupią Hondę S660 otrzymają do dyspozycji trójramienną kierownicę oraz system informacyjny z cyfrowym zestawem wskaźników.

Z pierwszych informacji wynika, że Honda S660 pomimo swojego sportowego charakteru nie zostanie niestety wyposażona w potężny silnik. Pod maskę auta ma trafić trzycylindrowa jednostka napędowa o pojemności 660 cm3, co przełoży się na zaledwie 64 KM mocy. Taki silnik może okazać się dynamiczny wyłącznie przy niewielkiej masie całkowitej pojazdu.
Premiera Hondy S660 zaplanowana jest w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook