Japoński koncern Honda przyzwyczaił nas do niezwykle niezawodnych aut, których nie dotykają nadmierne usterki uniemożliwiające jazdę. Jednym z kultowych modeli tego producenta jest niezaprzeczalnie Civic, czyli samochód klasy kompaktowej produkowany od 1972 roku. Jest następcą takich modeli jak N360 i N600. Do dzisiaj wypuszczono na rynek aż 10 generacji tego modelu.

Krótka historia Civica

Pierwsza generacja Civica została zaprezentowana w 1972 roku i zrobiła niemały szum na światowych rynkach. W 1974 roku uzyskała trzecie miejsce w zestawieniu Europejskiego Samochodu Roku. Co ciekawe w latach 60. Ameryka wprowadziła ustawę o czystym powietrzu, co wprowadziło duże zamieszanie na rynku produkcyjnym. Zaczęto w tym czasie interesować się poważnie japońskimi samochodami ze względu na bezproblemowe spełnianie tych norm. W ten sposób Honda bardzo mocno weszła na rynek amerykański.

części do Hondy Civic

Następnie na rynek wychodziły kolejne wersje kultowego Civica. Druga generacja została wypuszczona na rynek w 1979 roku, trzecia w 1984 roku (otrzymała nagrodę Car Design Award), a w 1980 roku czwarta generacja, która po raz pierwszy oferowała usportowione wersje SI oraz CRX II. W piątek generacji zaczęto powszechnie stosować silniki VTEC, które cechują się wysoką ekonomią i bezawaryjnością. Szósta generacja została zaprezentowana w 1995 roku i oferowała niezwykle silną na tamte czasy, kultową do dzisiaj odmianę Type R. Następnie pojawiła się siódma wersja w 2000 roku, ósma w 2005 roku, dziewiąta w 2011 i dziesiąta w 2015 roku.

Czym charakteryzują się Hondy Civic?

Głównym powodem, dla którego kierowcy decydują się na zakup samochodu Honda z rodziny Civic jest wysoka bezawaryjność tych modeli. Praktycznie każda jednostka cechuje się dużą żywotnością i małą liczbą pojawiających się nagle usterek. Części do Hondy Civic są również niezwykle tanie i łatwo dostępne w naszym kraju m.in. za pośrednictwem sklepu internetowego iparts.pl. Wiele silników dobrze współpracuje z instalacjami LPG, dzięki czemu samochód jest niezwykle ekonomiczny. Łącząc ten fakt z niskimi cenami części oraz bezawaryjnością, Honda Civic staje się pojazdem niezwykle tanim w eksploatacji. Producent oferuje wiele wersji nadwozia, dzięki czemu każdy kierowca poszukując samochodu z pewnością znajdzie idealne rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb. Istnieje wiele wersji usportowionych, które dostarczają wiele zabawy pasjonatom jazdy na torze. Wiele modeli Hondy Civic utrzymuje również swoją cenę na rynku wtórnym, szczególnie w przypadku egzemplarzy coupe oraz sedan.

Udostępnij naTweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Dodał: w Artykuły. Dnia 19 stycznia 2019