Targi Motoryzacyjne w Genewie będą obfitować w wiele ciekawych premier. Na stoiskach nie zabraknie także japońskiego koncernu Honda, który obecny będzie m.in. z najnowszą, trzecią już generacją modelu Jazz.

Czego możemy spodziewać się po najnowszej odsłonie Hondy Jazz? Auto od strony stylistycznej będzie nawiązywać do swojego poprzednika. Samochód będzie nieznacznie większy, co ma przełożyć się na ilość miejsca dostępnego w środku, ale także na przestrzeń bagażową, która w standardowej pozycji wzrośnie do 354 litrów, a po złożeniu rzędu tylnych siedzeń aż do 884 litrów. Konstruktorzy Hondy zapewniają, że do wykończenia wnętrza użyto najwyższych jakości materiałów, co w dużym stopniu ma przełożyć się na komfort użytkowania auta.

We wnętrzu pojazdu znajdziemy znany już z innych modeli Hondy system składania siedzeń Magic Heats, który umożliwia kierowcy ustawienie wielu, różnych konfiguracji wnętrza. Na desce rozdzielczej zamontowany został sporych rozmiarów, 7-calowy ekran dotykowy oferujący dostęp m.in. do aktualnej pogody, przeglądarki internetowej oraz do informowania kierowcy o aktualnych utrudnieniach drogowych.

Trzecia generacja Hondy Jazz w standardzie oferowana będzie wraz z oszczędnym, benzynowym silnikiem o pojemności 1,3 litra i oznaczeniu i-VTEC. Jest to całkiem nowa konstrukcja Hondy, która będzie w stanie generować 102 KM mocy, a w standardowej wersji współpracować będzie z 6-biegową, manualną przekładnią.

Samochód ma trafić do sprzedaży w Europie już w połowie bieżącego roku.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook