Jedna z najgorętszych premier tego roku nadchodzi wielkimi krokami. Na kilka tygodni przed Targami Motoryzacyjnymi w Paryżu, japoński koncern motoryzacyjny – Honda, ujawnił oficjalny wygląd kolejnej odsłony jednego z flagowych modeli – Civica w odmianie nadwozia hatchback.

Jak bardzo zmieniła się najnowsza Honda Civic w porównaniu z konceptem, zaprezentowanym początkiem bieżącego roku w Genewie? Zmiany nie są tak drastyczne, jak można byłoby się spodziewać. Dobrą wiadomością wydaje się być to, że japońscy konstruktorzy nie zrezygnowali z agresywnego wyglądu samochodu, co z pewnością trafi w gusta młodszych kierowców. Nowa Honda Civic Hatchback trafi do sprzedaży w kilku wersjach o kolejnych oznaczeniach: LX, Sport, EX, EX-L oraz Sport Touring – ta ostatnia wersja zaprezentowana została na oficjalnych zdjęciach.

Jakie rozwiązania technologiczne zostały wykorzystane przy produkcji nowego Civica? Pod maskę wspomnianej powyżej wersji trafi czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,5 litra, który będzie w stanie generować 174 KM mocy. W standardzie, silnik ten będzie współpracował z 6-przekładniową, manualną skrzynią biegów. Ciekawą propozycję dla osób wykorzystujących auto głównie do poruszania się po mieście powinien stanowić litrowy benzyniak, który oprócz dynamicznego momentu obrotowego, powinien charakteryzować się wyjątkowo ekonomicznymi wynikami spalania.

Wszelkich szczegółów na temat nowej Hondy Civic dowiemy się podczas wrześniowych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, na których odbędzie się oficjalna premiera samochodu.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook