Podczas specjalnie przygotowanej gali w Los Angeles, Honda zaprezentowała najnowszą generację modelu Civic w nadwoziu sedan. Jak się okazuje, miejsce premiery nie było przypadkowe…

Nowa Honda Civic została od początku zaprojektowana z przeznaczeniem na rynek amerykański. Tamtejsi klienci najchętniej kupują samochody o nadwoziu typu sedan, więc wybór typu nadwozia również nie był przypadkowy. Mimo to, wiemy już dobrze o tym, że w najbliższym czasie zaprezentowany zostanie Civic przeznaczony na rynek europejski, który będzie miał wiele wspólnego ze swoim amerykańskim bratem, ale jednak różnić się będzie pod kilkoma względami. Mowa oczywiście wyłącznie o wersji sedan, gdyż hatchback zostanie zaprojektowany już pod kątem gustów europejskich kierowców.

Zarówno europejska, jak i amerykańska odmiana najnowszej Hondy Civic zostanie wyposażona w ten sam, benzynowy silnik o pojemności 1,5 litra, który będzie charakteryzował się wtryskiem bezpośrednim oraz turbodoładowaniem. Wspomniana jednostka napędowa będzie w stanie generować ok. 172 KM mocy, a współpracować będzie z bezstopniową, automatyczną skrzynią biegów o oznaczeniu CVT.

Natomiast drugi, mocniejszy silnik, również benzynowy, ma niewielkie szanse na trafienie do Civica przeznaczonego na rynek europejski. Mowa o 2-litrowym, wolnossącym motorze, generującym 160 KM mocy, wyposażonym w tę samą przekładnię co poprzednik.

Nowa Honda Civic prawdopodobnie jeszcze w tym roku trafi do salonów samochodowych w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook