Japoński koncern motoryzacyjny zaprezentował właśnie najnowszą odmianę popularnego sedana jakim jest Honda Accord. Niestety, wiele wskazuje na to, że auto nie trafi na ulice Starego Kontynentu…

Oficjalna premiera Hondy Accord odbyła się w Stanach Zjednoczonych. Samochód na tamtejszy rynek trafi już na jesieni bieżącego roku, jednak nadal nie mamy potwierdzenia, czy samochód trafi do sprzedaży także w Europie. Na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że nową Hondę Accord na Starym Kontynencie zastąpi Honda Civic X – jeden z największych samochodów kompaktowych w swojej klasie. Honda nie wydała jednak żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Nowa Honda Accord została stworzona w oparciu o nową, lżejszą i znacznie sztywniejszą platformę. Wg informacji podanych przez przedstawicielstwo japońskiego koncernu, samochód ma być lżejszy od poprzednika o ok. 50-80 kg, co uzależnione jest od wersji nadwozia. Modyfikacjom uległy także gabaryty auta, które jest o 10 mm krótsze, 15 mm niższe oraz 10 mm szersze od poprzednika.

W zakresie wersji napędowych nowej Hondy Accord, tutaj kierowcy otrzymają do dyspozycji dwa benzynowe silniki. Wolnossącą jednostkę napędową o pojemności 2,4 litra zastąpi czterocylindrowy, turbodoładowany, 1,5-litrowy motor generujący 192 KM mocy. Dla zwolenników lepszych osiągów przygotowano 2-litrową jednostkę napędową o oznaczeniu R4, która będzie w stanie generować aż 252 KM mocy.

W zakresie wnętrza pojazdu, Honda przygotowała dla potencjalnych nabywców wygodniejsze fotele względem poprzednika, sporych rozmiarów 8-calowy wyświetlacz dotykowy, z poziomu którego można sterować nie tylko podstawowymi, ale zaawansowanymi systemami samochodu. Wnętrze zostało okraszone chromowanymi akcentami, które podkreślają charakter auta.

Jak Wam podoba się nowa Honda Accord?

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook