Niezależnie od rodzaju prac, jakie będą wykonywane w warsztacie i od tego, czy ma być on amatorski czy profesjonalny, są narzędzia warsztatowe, które koniecznie muszą się w nim znaleźć. Oto one.

Przemyślany dobór narzędzi warsztatowych sprawi, że prace w nim wykonywane będą przebiegać szybko i sprawnie. To, jak wyposażysz swój warsztat na samym początku, będzie mieć wpływ na jakość świadczonych usług, a co za tym idzie – na wizerunek Twojej firmy. Pamiętaj o tym już na starcie.

Klucze warsztatowe – bez nich ani rusz

Żaden warsztat samochodowy, nawet ten zupełnie amatorski nie ma racji bytu bez przynajmniej podstawowego zestawu kluczy. Te niezbędne narzędzia motoryzacyjne, wykorzystywane zarówno do podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych prac, należą do wyposażenia, nomen omen, kluczowego. Uściślijmy jednak nieco i wymieńmy te ich rodzaje, które na pewno muszą znaleźć się w takim zestawie. Mowa tu przede wszystkim o kluczach płaskich, nasadowych i imbusowych. Z czasem możesz, a nawet powinieneś, wzbogacać zestaw kluczy warsztatowych o kolejne elementy, jak klucze specjalne, które dodatkowo usprawnią wykonywane prace.

Śrubokręty, szczypce, młotki i ściągacze – niezastąpione w każdym warsztacie

Samymi kluczami, choćby i najbardziej profesjonalnymi, w swoim warsztacie nic nie zdziałasz. Kolejne konieczne do kupienia narzędzia do warsztatu samochodowego to wkrętaki, czyli śrubokręty oraz ściągacze. Jeśli chodzi o te ostatnie to wyszczególnić należy tutaj przede wszystkim ściągacze do sprężyn i ściągacze do łożysk. Co do śrubokrętów natomiast, w pierwszej kolejności koniecznie trzeba kupić śrubokręty płaskie, krzyżowe czy trzpieniowe. Żaden mechanik nie może obejść się również bez uniwersalnych szczypiec-kombinerek oraz młotków w kilku różnych rozmiarach.

Podnośnik samochodowy – jego też nie może zabraknąć

Jednym z podstawowych narzędzi jeśli chodzi o wyposażenie warsztatów samochodowych jest podnośnik hydrauliczny. Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie takiego punktu bez tego elementu. Podnośniki samochodowe są przydatne zarówno przy drobnych naprawach, jak i i przy większych awariach. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego podnośnika, warto mieć na uwadze to, jakie ciężary będziesz przy jego pomocy podnosić.

Leżanka i taboret warsztatowy – dla komfortu pracy

Skoro była mowa o podnośniku samochodowym, wspomnieć należy też o leżance warsztatowej na kółkach, dzięki której prace w pozycji leżącej będą wykonywane w komfortowych warunkach i przy dużej swobodzie ruchu. Taboret obrotowy z tacą to również niezbędny element towarzyszący pracy każdego mechanika samochodowego. Na tacy, w którą taki taboret jest wyposażony, umieścisz potrzebne ci do danej czynności narzędzia.

Wiertarka, szlifierka, klucz udarowy elektryczny – niezastąpione elektronarzędzia

Kompletując narzędzie niezbędne do prowadzenia warsztatu samochodowego nie można zapomnieć o takich produktach jak wiertarka, uzupełniona o komplet wierteł do metalu i szlifierka. Ta ostatnia przyda się do takich czynności jak ostrzenie, cięcie i oczywiście szlifowanie. Przy pomocy udarowego klucza elektrycznego z łatwością odkręcisz śruby mocujące koła w pojazdach czy zamontujesz różne konstrukcje stalowe.

Latarka czołowa – one również jest potrzebna

Na koniec wspomnieć należy o produkcie, który może nie tak od razu przychodzi do głowy przy okazji planowania zakupu narzędzi warsztatowych, ale też jest bardzo przydatny. Chodzi o latarkę czołową, która umożliwi prace wymagające dokładnego oświetlenia naprawianego miejsca. Dzięki temu, że taka latarka nie zajmuje rąk, będą one przebiegać szybciej i sprawniej.

Oczywiście narzędzi przydatnych w warsztacie samochodowym jest dużo więcej, niemniej część z nich możesz nabyć dopiero z czasem.

Udostępnij naTweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Dodał: w Artykuły. Dnia 23 sierpnia 2021