Honda Sports EV to najnowsza propozycja elektrycznego pojazdu inżynierów japońskiego koncernu. Czego można spodziewać się po tym aucie i czy ma on szanse na trafienie do produkcji seryjnej?

Honda Sports EV została zaprezentowana w minionym tygodniu podczas Targów Motoryzacyjnych Tokyo Motor Shows. Sports EV nie był jedynym modelem Hondy, jaki po raz pierwszy ujrzał światło dzienne na wspomnianym salonie samochodowym. Równie gorącą propozycją była Honda Urban, zaś oba, nowe modele japońskiego koncernu łączy jedna, wspólna cecha – oba samochody nawiązują stylistycznie do lat 60 XX wieku, co w przypadku aut elektrycznych jest… ciekawym zabiegiem 😉

Już pierwszy rzut oka na Hondę Sports EV przyprawia nas o skojarzenia z tak legendarnymi pojazdami japońskiego koncernu jak m.in. Honda S600, czy Honda S800. W jakim celu nawiązano stylistycznie do samochodów Hondy produkowanych kilkadziesiąt lat temu? Tego nie wiemy, ale nie wykluczamy, iż Japończycy chcieli nawiązać do swoich lat świetności.

Niestety, nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat nowej Hondy Sports EV, a podane do informacji prasowej informacje można interpretować na wiele różnych sposobów. Wśród częstych spekulacji wyróżnia się fakt, iż Sport EV może być autem półautonomicznym. Dzieje się tak za sprawą krótkiego komunikatu Hondy, w którym Japończycy podkreślają, iż kierowca z samochodem mają poczuć jedność.

Na chwilę obecną nie wiemy także zbyt wiele na temat ewentualnej premiery Hondy Sports EV.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook