Mija już ponad 6 lat od chwili zakończenia produkcji jednego z najbardziej udanych roadsterów w historii motoryzacji. Honda S2000, bo o tym samochodzie mowa, pomimo zapowiedzi koncernu, ma szanse na powrót do seryjnej produkcji w nowym wcieleniu.

Honda S2000 charakteryzowała się nie tylko unikalnym, sportowym wyglądem, ale ponadto gwarantowała świetne osiągi, co szło w parze z doskonałymi właściwościami jezdnymi. Poprzez fakt, że Japończycy zdecydowali się na produkcję tego modelu w nadwoziu typu roadster, kierowcy mogli podróżować w letnie, ciepłe dni przy otwartym dachu, który mógł zostać złożony w razie deszczu.

Samochód już teraz, zwłaszcza wśród miłośników japońskiego koncernu wielokrotnie nazywany jest mianem kultowego. To przede wszystkim dla nich mamy doskonałe wiadomości – Honda S2000 ma szanse na powrót do seryjnej produkcji, w postaci nowej generacji!

Nowa Honda S2000 ma charakteryzować się hybrydowym napędem, który przenoszony będzie na wszystkie cztery koła. Pod maską samochodu znajdzie się czterocylindrowa benzynowa jednostka napędowa, wspomagana przez turbinę – silnik ten przenosić napęd będzie na tył. Natomiast z przodu, będzie on wspierany poprzez dwa silniki elektryczne, które z kolei będą odpowiedzialne za napędzanie przedniej osi.

Czy plotki powtarzane przez zagraniczne serwisy motoryzacyjne się sprawdzą? O wszelkich nowościach dotyczących nowej Hondy S2000 będziemy Was informować na bieżąco.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook