Za nieco ponad miesiąc rozpocznie się Międzynarodowy Salon Samochodowy w Tokio. Podczas tego eventu, na stoisku Hondy zagości całkiem nowy model – FCV. Czym będzie charakteryzował się ten samochód?

Na miesiąc przed oficjalną premierą Hondy FCV, japoński koncern motoryzacyjny wypuścił do sieci dwa pierwsze zdjęcia prezentujące model ten w wersji produkcyjnej. Honda FCV ma być oferowana we wczesnej fazie wyłącznie na lokalnym rynku motoryzacyjnym i stanowić alternatywę dla Toyoty Mirai – niewykluczone jednak, że po jakimś czasie samochód ten trafi także do Stanów Zjednoczonych oraz do Europy.

Już pierwszy rzut oka na samochód pozwala zauważyć jego nowoczesną, ale nieco kontrowersyjną jak na Hondę stylistykę. W sieci pojawiają się już pierwsze głosy, które porównują Hondę FCV do kilku pojazdów Citroena, wśród których znajdują się m.in. takie modele jak Citroen C6 oraz Citroen CX.

Wnętrze samochodu zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wśród nich dominuje tutaj skóra oraz imitacje drewna. W kokpicie zainstalowano także sporych rozmiarów dotykowy wyświetlacz, który ma zagwarantować nawigację wieloma systemami pojazdu. W oczy rzuca się także brak lewarka skrzyni biegów, co jest charakterystyczne dla wszystkich samochód wykorzystujących napęd elektryczny.

Szczegóły dotyczące danych technicznych nowej Hondy FCV zostaną w pełni ujawnione zapewne dopiero podczas oficjalnej premiery samochodu, która odbędzie się podczas Targów Motoryzacyjnych w Tokio, które odbędą się już za miesiąc.