Honda Accord to jeden z najpopularniejszych modeli japońskiego koncernu. Mamy smutną wiadomość dla miłośników tego pojazdu – w przyszłym roku Honda planuje wycofanie tego samochodu z gamy modelowej, bez wprowadzania kolejnej generacji.

Auto od przyszłego roku będzie niedostępne dla klientów w salonach samochodowych na wszystkich, oferowanych rynkach. W pierwszej kolejności Honda Accord zostanie wycofana z oferty w Europie, ale zabieg ten nie ominie także rynków azjatyckich, amerykańskich oraz Australii. Oznacza to, że wraz z bazową odmianą z oferty japońskiego koncernu zniknie również amerykańska odmiana auta – Acura TSX.

Informacje na temat wycofania modelu Accord z oferty Hondy od kilku miesięcy przewijała się przez Internet. Teraz, decyzja została podjęta oficjalnie i wszystko wskazuje na to, że nie ma już odwrotu. Jaki jest oficjalny powód podjęcia tej decyzji? Nic innego, jak zbyt słaba sprzedaż samochodu. Co ciekawe, auto cieszy się nadal sporą popularnością na wybranych rynkach europejskich, ale najwidoczniej nie miało to zbytniego wpływu na decyzję szefostwa Hondy.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Dodał: w Aktualności i wydarzenia. Dnia 25 października 2014