Sportowa Honda NSX jest z pewnością marzeniem niejednego kierowcy. Pierwszy egzemplarz tego samochodu trafił do swojego właściciela. Jest to pierwszy model NSX, który został zarejestrowany na Starym Kontynencie.

Minęło dokładnie 6 miesięcy od chwili premiery nowoczesnej i sportowej Hondy NSX. Auto produkowane jest w Stanach Zjednoczonych, w fabryce w Ohio. Samochód trafił właśnie w ręce pierwszego właściciela, którego tożsamość jest szeroko znana – to Claude Sage – założyciel oraz prezes szwajcarskiego oddziału Hondy. Co prawda, Sage od kilku lat przebywa na emeryturze, ale nieustannie udziela się w organizacji Honda NSX & Sportscar Club.

Jak wspominaliśmy, jest to pierwszy tego typu samochód w Europie. Honda NSX jest od kilku miesięcy dostępna w sprzedaży na rynku w Stanach Zjednoczonych oraz w Australii, a w najbliższym czasie ma trafić także na rynek w Japonii.

Honda NSX jest jednym z najdroższych samochodów produkowanych w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy egzemplarz pojazdu został wylicytowany na aukcji charytatywnej za przeszło 1,2 miliona dolarów – co stanowiło absolutny rekord. Normalna cena samochodu jest sporo niższa, ale dalej poza zasięgiem większości z nas – wynosi ona 156 tys. dolarów.
Podoba Wam się nowa Honda NSX?

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Dodał: w Aktualności i wydarzenia. Dnia 17 grudnia 2016