Wiele wskazywało na to, że Honda NSX lada moment trafi do sprzedaży. Ze względów na problem z silnikiem, premiera samochodu została opóźniona o kilka miesięcy, co najmniej do wiosny 2015 roku.

Najnowsze informacje docierające do nas z zagranicznej prasy twierdzą, że Honda NSX na pewno pojawi się sprzedaży w pierwszym półroczu 2016 roku. Mimo to, auto ma zostać oznaczone jako model na rok 2017.

Z danych, do jakich udało się dotrzeć magazynowi Automobile Magazine opóźniona premiera samochodu spowodowana jest faktem, iż japoński koncern motoryzacyjny ma problemy z podwójnie doładowanym, widlastym silnikiem V6, który miał trafić pod maskę modelu NSX. Rozwiązanie to, póki co wyraźnie przegrywa z jednostką napędową, która została zastosowana w modelu koncepcyjnym – mowa o wolnossącym silniku V6, który Honda ma już doskonale sprawdzony, przez co auto w takiej konfiguracji miałoby szanse pojawić się w salonach jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Przedstawiciele Hondy uparli się jednak na podwójnie doładowany, widlasty silnik V6. Poniosło to za sobą wiele zmian, także w zakresie konstrukcji pojazdu – tutaj inaczej zostało rozłożonych wiele części, a sama jednostka napędowa została zamontowana wzdłużnie.

Już od wielu miesięcy Honda NSX jest jednym z najbardziej wyczekiwanych samochodów świata. Fani motoryzacji od dawna czekają na to auto, które ma dorównać ścisłej czołówce najmocniejszych aut. Dodając do tego czas, jaki poświęcił japoński koncern na przygotowanie swojego supersamochodu można być niemal pewnym, że będzie to wyjątkowo udana konstrukcja.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook