Podczas Targów Motoryzacyjnych w Los Angeles odbyła się oficjalna premiera Hondy HR-V. Czego możemy spodziewać się po tym kompaktowym crossoverze?

Honda HR-V ma stanąć do rywalizacji z Nissanem Qashqaiem oraz Mazdą CX-3, która również zadebiutowała podczas salonu w Los Angeles. Jeżeli chodzi o parametry modelu HR-V to będą one prezentować się następująco – auto będzie mieć ponad 4,2 metra długości, 1,7 metra szerokości oraz 1,6 metra wysokości, przy imponująco niewielkim rozstawie osi, na poziomie 261 centymetrów.

W początkowej fazie sprzedaży samochód w podstawowej wersji dostępny będzie wraz z jednostką napędową 1,8 VTEC o mocy 140 KM. Silnik ten będzie mógł współpracować wraz z 6-przekładniową, manualną skrzynią biegów lub też za dopłatą z bezstopniową skrzynią CVT. W standardzie napęd będzie przenoszony wyłącznie na przednią oś, jednak klienci będą mieć możliwość wyboru napędu na cztery koła (za dopłatą).

Szczegółów dotyczących europejskiej wersji Hondy, wraz z wersjami wyposażeniowymi oraz cennikiem, dowiemy się prawdopodobnie podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, zaplanowanych na marzec 2015 roku.

Dodał: w Aktualności i wydarzenia. Dnia 26 listopada 2014