Honda Civic dziesiątej generacji oficjalnie debiutuje, także w Europie. Najnowszy hatchback japońskiego koncernu motoryzacyjnego został zaprezentowany podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu. Czym charakteryzuje się ten samochód?

Na samym starcie należy przyznać, iż Japończycy naprawdę długo kazali czekać europejskim klientom na premierę najnowszego Civica. Przypomnijmy, że do tej pory najnowsze odmiany Civica produkowane oraz dystrybuowane były głównie na rynek w Stanach Zjednoczonych. W przypadku dziesiątej generacji Hondy Civic, Japończycy zadecydowali o tym, iż auto będzie produkowane na Starym Kontynencie, a oprócz tego – będzie tutaj oficjalnie sprzedawane.
Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny samochodu, to był on znany od dłuższego czasu i generalnie nie ma tutaj żadnego zaskoczenia w zestawieniu z tym, czego mogliśmy się spodziewać. Z kolei w środku, na panelu centralnym zagościł sporego rozmiaru panel dotykowy o rozmiarze 7”, który będzie można sparować zarówno z telefonami pracującymi pod systemem operacyjnym Android jak i iOS. Generalnie, wnętrze pojazdu prezentuje się niezwykle okazale i nowocześnie. Standardowo, do wykończenia wnętrza wykorzystano jeszcze bardziej prestiżowych, nowoczesnych i bardziej wytrzymałych materiałów, aniżeli miało to miejsce w przypadku poprzednika.

W podstawowej wersji Honda Civic X będzie zasilana za pośrednictwem silnika o pojemności 1 litra i oznaczeniu VTEC, który będzie w stanie generować 127 KM mocy. Oprócz tego, spośród nowych silników kierowcy będą mieli do wyboru czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra, który również jest zasilany benzyną, a jego moc wynosi 182 KM. Dla miłośników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano silnik o pojemności 1,6 litra, oznaczeniu i-DTEC i mocy 120 KM.

Nowa Honda Civic zadebiutuje w europejskich salonach samochodowych już w marcu 2017 roku. Nie znamy jeszcze oficjalnego cennika auta, jaki będzie obowiązywać w Polsce.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook