Premiera nowej Hondy Civic Type R odbyła się początkiem marca, podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Znamy już ceny, za jakie samochód ten będą mogli nabyć kierowcy w Polsce.

Niestety, zgodnie z przewidywaniami nowa Honda Civic Type R nie będzie należała do tanich aut. Mimo to, cena na rynku polskim nie wypada najgorzej na tle konkurencji. Polscy dealerzy ustalili, że model Civic Type R w wersji podstawowej będzie kosztował co najmniej 144 tys. złotych, a cena ta może ulec zmianie wraz z doborem niestandardowych wersji wyposażeniowych lub napędowych.

Mimo to, kierowcy nie powinni w Hondzie Civic Type R narzekać na brak mocy. Serce samochodu stanowić będzie bowiem całkiem nowy silnik o oznaczeniu VTEC Turbo, który będzie w stanie generować przeszło 310 KM mocy. Napęd przenoszony będzie na przednią oś, przez co Civic Type R może pod względem osiągów okazać się bezkonkurencyjny – samochód będzie rozpędzać się bowiem od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna auta wyniesie aż 270 km/h.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook