Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie odbyła się premiera sportowej wersji najpopularniejszego hatchbacka z gamy modelowej Hondy – mowa o modelu Civic w odmianie Type-R.

Nowa Honda Civic Type-R prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Jej charakter sportowy został w dużym stopniu podkreślony – wystarczy już pierwszy rzut oka na samochód, aby się o tym przekonać. Samochód wzbudza pożądanie, nie tylko wśród miłośników sportowej jazdy. Modelem bazowym dla Civica Type-R jest naturalnie 10. generacja tego popularnego hatchbacka.

Samochód doczekał się licznych modyfikacji, zarówno w zakresie konstrukcji auta, jak i w kwestii spraw technicznych. Nowa Honda Civic Type-R będzie charakteryzowała się usztywnionym zawieszeniem, co ma zagwarantować jeszcze doskonalsze właściwości jezdne. Wszyscy fani motoryzacji są jednak jednogłośni – najważniejsze zmiany mają miejsce pod maską nowego Civica. Tam, inżynierowie Hondy zdecydowali się umieścić zmodyfikowany, dwulitrowy silnik o pojemności 320 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wygenerowany napęd będzie przenoszony na koła za pośrednictwem sześcioprzekładniowej, manualnej skrzyni biegów. Nowa Honda Civic Type-R charakteryzuje się także jeszcze niższymi współczynnikami oporów powietrza. Wyniki te możliwe były do osiągnięcia dzięki dokładnym testom w tunelach aerodynamicznych.

Produkcja Hondy Civic Type-R ruszy w połowie tego roku, a samochód do salonów ma trafić pod koniec 2017 roku. Co ciekawe, auto będzie po raz pierwszy sprzedawane także na rynku amerykańskim, w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook