Najnowsza generacja Hondy Civic została odznaczona honorowym tytułem „Samochód Roku 2016 Ameryki Północnej” podczas targów w Detroit.

Wybór zapadł w wyniku decyzji komisji, złożonej z 55 niezależnych członków, których zadaniem było ocenienie wybranych samochodów w wielu kategoriach. Wynik został ogłoszony podczas corocznego święta motoryzacji, jakim jest Salon Samochodowy w Detroit.

Honda Civic zwyciężyła w kategorii auta osobowego, zostawiając w tyle takich konkurentów jak Chevrolet Malibu czy Mazda Miata. Przypomnijmy, że nie jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla japońskiego koncernu, a nawet dla poprzedniej generacji jego flagowego auta osobowego. Jedna z poprzednich generacji Hondy Civic została uhonorowana tytułem Samochodu Roku 2006 Ameryki Północnej.

Wyróżnienie zostało skomentowane przez wiceprezydenta Hondy na rynku amerykańskim – Johna Mendela, który przyznał, że ten sukces stanowi nie lada motywację, ale nakłada też dodatkową presję na zespół Hondy, który już prowadzi zaawansowane prace nad przygotowaniem kolejnej generacji Hondy Civic.

Tytuł Samochodu Roku Ameryki Północnej przyznawany jest corocznie, od 1993 roku.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook