Japoński koncern motoryzacyjny zamierza rozwijać swoje horyzonty, zakreślając swoją obecność także w innych segmentach. Niedawno odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego, seryjnie produkowanego samolotu Hondy.

Samolot japońskiej firmy został nazwany jako HondaJet i właśnie wyrusza w podróż dookoła świata. Łącznie ma pokonać przeszło 48 tys. kilometrów i zagościć do największych krajów europejskich. HondaJet to lekki samolot opracowany przez spółkę Honda Aircraft Company. Co prawda, samolot został już zaprezentowany w 2014 roku w Stanach Zjednoczonych, ale wymagał jeszcze dopracowania przed stworzeniem wersji produkcyjnej.

HondaJet to najnowocześniejszy, lekki samolot dyspozycyjny świata. Czym odznacza się na tle konkurencji? Według zapewnień japońskiej firmy, HondaJet lata szybciej, ciszej i wyżej. Nowy samolot Hondy wykorzystuje dwa oszczędne silniki turboodrzutowe GE Honda HF120. Największy na świecie producent jednostek napędowych zapewnia, że oba motory charakteryzują się rekordowo niskim poziomem spalania, przez co ma stanowić bardzo atrakcyjną propozycję dla wszystkich potencjalnych nabywców.