Nowocześnie zaprojektowana Honda E stanowi kolejny przełom w motoryzacji. Nowa Honda ma wejść do sprzedaży dopiero w roku 2020, ale już cieszy się zainteresowaniem wśród fanów motoryzacji.

Samochody Honda

Na zewnątrz Honda E wygląda bardzo nowocześnie. Ten kompaktowy samochód jest kolejnym z elektrycznych aut miejskich z napędem na tylną oś. Na jednym ładowaniu można przejechać ok. 200 km, nie jest to niestety zbyt duży zasięg, ale auto ma głownie poruszać się po mieście. Niewielki zasięg auta rekompensuje moc Hondy E – do 100 kW, która zapewni wysoką dynamikę jazdy. Okrągłe przednie i tylne reflektory nadają nowoczesnego wyglądu. Gniazdo ładowania znajduje się na środku auta, dzięki czemu można ładować samochód z dwóch stron. ładowanie przebiega bardzo sprawnie, już w pół godziny naładujemy baterię w 80%. Rozkład masy 50:50 pomaga w utrzymaniu Hondzie E stabilności oraz niezwykłej zwrotności, która się przydaje w miejskich warunkach.

Co nowego?

Honda E nie będzie zawierała bocznych lusterek. Zamiast tego będą 6-cio calowe ekrany wyświetlające obraz z kamer umieszczonych w miejscach tradycyjnych lusterek. Kamery są pokryte hydrofobową powłoką, dzięki czemu spływa po nich woda i nie zniekształca obrazu. Ma to pomóc w opływowości samochodu, dzięki temu opór powietrza zmniejsza się o 90 procent. Kamerki zamiast lusterek mają kolejną ważną zaletę – eliminują prawie w całości martwą strefę! Dodatkowo chowające się klamki – tego jeszcze nie było. Projektanci Hondy wyposażyli ją w niezależny układ kolumn McPherson’a, dzięki czemu uzyskali niezwykłą dynamikę i bezpieczeństwo jazdy potrzebne w elektrycznych miejskich samochodach.

Wnętrze samochodu

Jak na elektryczny samochód przystało – Honda E ma ekrany znajdujące się na środkowej konsoli oraz dwa wyświetlacze dotykowe. Wnętrze Hondy niezwykle dobrze wygłusza dźwięk z zewnątrz, co daje kierowcy duży komfort jazdy. Oczywiście z racji tego, że ten samochód jest elektryczny – nie ma skrzyni biegów. Mało tego, w Hondzie E jest pedał gazu, dzięki któremu auto przyspiesza gdy się go wciska oraz hamuje gdy się go zwolni – Single Pedal Control. Można też korzystać z tradycyjnego pedału hamulca. Jedną z zalet tego małego samochodu jest jego zwrotność. Jest wręcz idealny do parkowania w miejscach, gdzie trudno się zmieścić innym autom.

Dostępność Hondy E i cena

Honda E będzie dostępna do sprzedaży dopiero w roku 2020, ale ze względu na duże zainteresowanie – można już składać zamówienia. Cena za ten kompaktowy samochód to ok. 35 – 40 tysięcy Euro, czyli ok. 154 tysięcy złotych. Rezerwacja tego auta odbywa się oczywiście przez Internet w wybranych europejskich krajach.

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Dodał: w Aktualności i wydarzenia, Artykuły. Dnia 9 sierpnia 2019