Japoński koncern motoryzacyjny zanotował jeden z najlepszych wyników sprzedażowych na Starym Kontynencie. To właśnie Honda w 2016 roku była najdynamiczniej rozwijającym się koncernem motoryzacyjnym w Europie.

Według raportów udostępnionych przez stowarzyszenie branży motoryzacyjnej ACEA, Honda na rynku europejskim sprzedała w 2016 roku ponad 150 tys. nowych samochodów, co stanowi wynik o ponad 20% lepszy w zestawieniu z rokiem 2015. W 2016 roku ogólny wzrost branży samochodowej w Unii Europejskiej wyniósł dokładnie 6,8%, a to najlepiej obrazuje fakt, jak bardzo mocno japoński koncern odskoczył swojej konkurencji.

Największą popularnością cieszyły się takie modele Hondy jak HR-V, Jazz oraz, co nie powinno nikogo dziwić, kolejna generacja Civica. Na liście najchętniej kupowanych pojazdów przoduje jednak pierwszy z wymienionych samochodów – Honda Jazz, na którą zdecydowało się niespełna 35 tys. kierowców z Europy.

Co ciekawe, Honda zanotowała wzrosty na wszystkich pięciu kluczowych rynkach dla marki. Mowa o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech oraz Hiszpanii. Tutaj, największy sukces japoński koncern odniósł na rynku włoskim, gdzie wzrost sprzedaży w zestawieniu z 2015 rokiem okazał się prawie dwukrotnie większy (+98% sprzedaży).

Udostępnij naShare on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook