Honda CR-V jest SUV-em japońskiego producenta samochodowego produkowanym od 2006 roku, a w Europie od 2007. Jest to najchętniej kupowany SUV na całym świecie ze względu na swoją funkcjonalność, świetne właściwości jezdne oraz ogólną wszechstronność. Fenomenem jest także to, że wizualnie samochód przypomina auto osobowe, jego kształt charakteryzuje się ciekawie poprowadzonymi liniami nadającymi mu dynamikę, agresję i sportowy pazur.

Wnętrze CR-V jest luksusowe, wygodne fotele wraz z podłokietnikami gwarantują dobre trzymanie boczne a liczne schowki i uchwyty podnoszą jeszcze bardziej funkcjonalność tego modelu. Bezpieczeństwo gwarantują zagłówki, poduszki i kurtyny powietrzne. Samochód wyposażony jest w takie systemy jak tempomat adaptacyjny, wbudowany radar sprawia, że CR-V samodzielnie utrzymuje stałą odległość od pojazdu znajdującego się z przodu. W momencie gdy odległość ta niebezpiecznie się zmniejsza komputer ostrzega kierowcę i wymusze lekkie przyhamowanie. W bogatszych wersjach wyposażeniowych możemy spotkać dwustrefową klimatyzację, reflektory ksenonowe czy chociażby szklany dach.

Oferta silnikowa CR-V trzeciej generacji składa się z czterech silników. Dwie jednostki napędzane są benzyną i mają pojemność 2.0 i 2.4 litra, natomiast silniki Diesla to 2.2 i-CTDi o mocy 140 KM i 2.2 i-DTEC 150KM. Dodatkowo producent dawał do wyboru dwa rodzaje skrzyni biegów: 6-biegową manualną, oraz 5-biegową automatyczną.

Honda CR-V III jest dowodem na to, że połączenie funkcjonalności, cech samochodu terenowego i dynamicznego stylu jest możliwe.

Udostępnij naTweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook