Civic jest w czołówce jeśli chodzi o popularność samochodów marki Honda. Jest to jedno z najczęściej wybieranych samochodów spośród segmentu C. Japoński producent z pewnością może uznać model Civic za swój ogromny sukces – o ile nie największy. Obecnie na rynku jest dziewięć generacji tego modelu, pierwsza wersja trafiła do sprzedaży w 1972 roku, natomiast najnowsza Honda Civic IX produkowana jest od roku 2012.

Samochód ten został wyróżniony sporą ilością nagród, np. zdobył tytuł Samochodu Roku na pięciu różnych kontynentach. O jego popularności świadczy liczba sprzedanych egzemplarzy. Producent podaje iż od początku istnienia Hondy Civic przedsiębiorstwo sprzedało ponad 19 milionów egzemplarzy co jest sporym osiągnięciem. Dziewiąta generacja tego modelu Hondy swój debiut miała w roku 2011 kiedy to odbyła się prezentacja na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Na początku dostępna była jedynie jako pięciodrzwiowy hatchback i czterodrzwiowy sedan, lecz ponad dwa lata po prezentacji japoński producent przedstawił światu Hondę Civic IX w wersji kombi, której nadał nazwę Tourer.

Koncern z kraju kwitnącej wiśni zdecydował, że w 2014 roku Civic zostanie nieco odświeżony (zgodnie z oczekiwaniami klientów) w wyniku czego samochód uległ wizualnym i mechanicznym poprawkom. Najbardziej zauważalne zmiany to wstawki w zderzaku, bagażniku w kolorze czarnym czy chociażby przyciemnione szyby. Wnętrze również otrzymało więcej czarnych elementów.

Jeśli chodzi o zmiany mechaniczne, poprawiono układ kierowniczy, zawieszenie i elementy podwozia. Zdaniem producenta dzięki tym zmianom komfort jazdy będzie na jeszcze wyższym poziomie. Wprowadzono także elektroniczny system sterowania, którego zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem kierowcy podczas jazdy z dużą prędkością.

Udostępnij naTweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook